ContentNinja.pl

Pozycjonowanie w Google – jak pozycjonować stronę w Google?

 • Ostatnia aktualizacja: 6 stycznia, 2023 o godz. 12:38
 • Czy pozycjonowanie w Google jest przydatne?

  Innej odpowiedzi na to pytanie niż twierdząca po prostu nie ma. Jeśli:

  chcesz pozyskiwać klientów;
  chcesz rozwijać firmę lub stronę;
  chcesz zwiększać wartość swojej firmy lub strony;
  chcesz więcej zarabiać;
  chcesz być lepszy pod konkurencji.

  W zasadzie każdemu na tych wszystkich elementach powinno zależeć. Warto mimo wszystko pamiętać o tym, aby działania SEO prowadzić skutecznie, systematycznie, zgodnie z wytycznymi i popierając je doświadczeniem.

  Złe pozycjonowanie strony może nie tyle nawet co zaszkodzić Twojej firmie lub stronie, a po prostu zmarnować jej potencjał, a Tobie przy tym czas i pieniądze.

  Oczywiście, że usługa pozycjonowania w Google jest przydatna.
  W dzisiejszych czasach prawie każda firma, która zdaje sobie sprawę z potencjału Internetu pozycjonuje swoje strony internetowe. Faktem jest, że jedna agencja SEO robi to lepiej, a druga gorzej. Dla Ciebie jest to przewaga, ponieważ jeśli każdy przedsiębiorca pozycjonowałby swoje strony internetowe poprawnie to nie byłoby możliwości prześcignąć konkurencji, która robi to od X lat. Całe szczęście jest to jak najbardziej możliwe.

  Profesjonalne pozycjonowanie w Google

  Jeśli chcesz już zacząć prace nad swoją stroną internetową, a przy tym nie marnować już więcej czasu i pieniędzy – zgłoś się do nas. Skontaktuj się z naszym specjalistą, który przedstawi Ci niezobowiązująca ofertę.

  Pozycjonowanie w Google - jak pozycjonować stronę w Google? 7

  Co wpływa na pozycjonowanie strony w Google?

  pozycjonowanie w google obrazek 1

  Wiele osób, które dopiero co zaznajamia się z tematyką pozycjonowania, zastanawia się, co wpływa na pozycjonowanie w Google.
  Czynników jest wiele, a w rzeczywistości nie ma osoby, która wszystkie te zależności zna – wykluczając oczywiście osoby, które same tworzą algorytm Google. Warto mimo wszystko wymienić chociaż te najważniejsze czynniki, które obecnie są znane i potwierdzone chociażby przez liczne case studies i testy SEO.

  Co wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

  Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który ma na celu zwiększenie widoczności danej strony w wynikach wyszukiwania internetowych. Aby osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, niezbędne jest zoptymalizowanie strony pod kątem wymogów wyszukiwarek internetowych. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na pozycjonowanie stron internetowych. W dalszej części tekstu przyjrzymy się bliżej tym czynnikom i sprawdzimy, jakie są ich znaczenie dla pozycjonowania stron internetowych.

  Domena ma wpływ na pozycjonowanie w Google

  Czy słyszałeś o czymś takim jak Google Sandbox? Jest to czasowy filtr Google, który dotyka nowo powstałe strony internetowe, powstrzymując je przed osiąganiem wysokich pozycji w wyszukiwarce internetowej Google. Jest to tak zwany okres próbny dla stron. W pewnym sensie jest to bardzo rozsądne rozwiązanie wyszukiwarki Google, ponieważ blokuje ekspansje SPAMowych witryn w Internecie.

  Niemniej jednak jest to pewne ograniczenie dla osób, które chciałyby szybko zbierać owoc z pracy pozycjonera, czy też firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych. Najczęściej wyjście z takiej kwarantanny trwa od 8 do 12 miesięcy i wtedy dopiero pojawiają się pierwsze efekty pracy.
  Czas wyjścia z takiej kwarantanny oczywiście jest również skorelowany z poprawnym pozycjonowaniem strony internetowej – jeśli techniki pozycjonowania strony Google zinterpretuje jako podejrzane, Twoja domena i strona mogą o wiele dłużej tkwić w takiej kwarantannie, a może i nawet zostać tam na zawsze.

  Dlatego bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiedniej firmy, która pomoże nam w pozycjonowaniu. W innym wypadku możemy sobie tylko zaszkodzić.

  Przyśpieszenie pozycjonowania w Google

  Istnieje też możliwość, aby pominąć taki filtr Google dla nowo powstałych witryn. Wystarczy zakupić domenę internetową na rynku wtórnym, która posiada już historię i ma dobre wskaźniki Domain Rating, czy też URL Rating (można to sprawdzić, m.in przez narzędzie Ahrefs).

  Przy tym, warto również zwrócić uwagę na profil linkowy domeny. Wiek domeny często nie ma aż takiego znaczenia, natomiast szereg działań, które były podejmowane na domenie przez wiele lat – już tak.

  Słowa kluczowe

  Dobór odpowiednich słów kluczowych na stronie to podstawa poprawnego pozycjonowania. Nie bez powodu w branży pozycjonowania, analizą słów kluczowych często zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści. Słowa kluczowe powinny być dobierane m.in.:

  na miarę możliwości danej strony;
  konkurencyjności;
  miesięcznej liczby wyszukiwań;
  potencjalnej konwersji (potencjału);
  adekwatności co do branży.

  Co najciekawsze, właśnie na tym ostatnim punkcie najczęściej polegają młodzi pozycjonerzy. Warto wziąć pod uwagę, co faktycznie ludzie wpisują w wyszukiwarce Google, a nie opierać się na podstawie własnych przeczuć.

  Przy wyborze odpowiedniego słowa kluczowego, warto również zebrać frazy pokrewne oraz semantycznie powiązane, a następnie wykorzystać je w odpowiednich elementach na danej stronie. Samo zawarcie słowa kluczowego w treści na stronie w dzisiejszych czasach nie wystarczy.

  Branża pozycjonowania z roku na rok co bardziej ewoluuje, a standardy wykorzystywane np. w roku ubiegłym często są już nieaktualne. Skuteczne jest również pozycjonowanie w oparciu o model data-driven, np. wykorzystując narzędzie SurferSEO, które doskonale podpowie Ci, jakie elementy na stronie poprawić analizując obecną sytuację dla danego słowa kluczowego na listach wyszukiwań.

  Sprawdź też: Jak wyszukiwać słowa kluczowe? Narzędzia i sposoby

  Optymalizacja strony

  Poprawna optymalizacja strony oraz treści to podstawowy i w zasadzie najważniejszy element pozycjonowania. Na optymalizację strony internetowej składa się wiele czynników. Więcej o optymalizacji strony możesz przeczytać na naszym blogu. 

  Content ma znaczenie dla Google

  Jeśli chcemy, aby nasza strona internetowa pojawiała się wysoko na listach wyszukiwań, musimy przygotować treści w ten sposób, aby były lepsze od konkurencji i odpowiadały w maksymalnym stopniu na potrzeby użytkowników. Koniecznie muszą one być wysokiej jakości. Dzisiejszym standardem artykułu jest od 4000 do 5000 znaków. Im większa liczba znaków, tym większa Twoja szansa na pojawienie się wysoko na listach wyszukiwań. Oczywiście tylko jeśli tekst jest dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO.

  Jeśli Twój artykuł będzie świetnie napisany, a będzie niepoprawnie zoptymalizowany – najprawdopodobniej nawet pies z kulawą nogą Cię nie odwiedzi. Optymalizacja i content się wspólnie ze sobą zazębiają.

  Dobra optymalizacja strony pod kątem SEO jest niemożliwa, jeśli nie ma treści lub są ubogie, a wypromowanie nawet najlepszych treści bez optymalizacji jest praktycznie niemożliwe. Pamiętaj, aby tworzone treści były również oryginalne. Kopiowanie z innej strony contentu może narazić Ciebie nie tylko na nieprzyjemności prawne, ale i również Google może nałożyć na Ciebie restrykcje. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej ortografii oraz poprawności gramatycznej. Nie warto oszczędzać i korzystać z usług tanich copywriterów.

  Ostatnią istotną rzeczą, która jest ważna w kontekście dodawania treści na strony internetowe, jest ich aktualizacja. Treści aktualizowane są faworyzowane przez Google – wyszukiwarka dostaje sygnał, że właściciel dba o stronę i uzupełnia ją o kolejne informacje, mające na celu uzupełnienie tematu oraz usatysfakcjonowania użytkownika.

  Link building ma duży wpływ na pozycjonowanie w Google

  Dystrybucja artykułów w Internecie oraz link building to konieczne zajęcie dla osób zawodowo zajmujących się pozycjonowaniem stron w Google. Pamiętaj, aby przy tym skoncentrować się jedynie na linkach wysokiej jakości, najlepiej ze stron powiązanych tematycznie. Wiele osób popełnia ten błąd, że stawia na ilość i oszczędność, pozyskując tym samym linki z niskiej jakości stron, co w konsekwencji prowadzi nawet do obniżenia pozycji w Google.

  Oprócz linków wychodzących, które kierują do naszej witryny, ważne są również linki wewnętrzne. Dzięki nimi roboty Google mogą swobodnie poruszać się po naszej witrynie. Ważne, aby linkowanie zewnętrzne było prowadzone prawidłowo, czyli, aby np. po anchorze nie linkować wewnętrznie z głównego słowa kluczowego do podstrony z długim ogonem.

  Jak sam widzisz, czynników, które wpływają na pozycjonowanie w Google jest sporo. Najważniejsze to, aby nasza strona była pozycjonowana w sposób prawidłowy, zgodnie z przyjętymi wytycznymi. Pamiętaj o tym, aby czasem nie zaszkodzić swojej stronie internetowej.

  Jak poprawić pozycjonowanie w Google?

  pozycjonowanie w google obrazek 2

  Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Trzeba przede wszystkim zrobić audyt Twojej strony internetowej oraz sprawdzić ją pod kątem wielu czynników. Często działania samych pozycjonerów są utrudnione, np. poprzez architekturę serwisu i braku możliwości ingerencji w nią (np. sklepy internetowe oparte o model SaaS). Cena porządnego i rzetelnie przeprowadzonego audytu strony to powinna być czterocyfrowa kwota (jeśli mamy na myśli zaawansowany serwis internetowy). Sprawdź jakie elementy uwzględnia audyt SEO.

  Jak sam widzisz, to szereg czynników składa się na pozycjonowanie w Google.  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co szwankuje w Twojej witrynie bez kompleksowego zaznajomienia się z nią. Jeśli obecne efekty pozycjonowania nie są dla Ciebie satysfakcjonujące i chciałbyś je poprawić, spróbuj napisać do nas. Z pewnością pomożemy Ci w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów.

  Ile czasu trwa pozycjonowanie w Google?

  Zastanawiasz się, ile trwa pozycjonowanie strony? Proces pozycjonowania strony w Google w naszej opinii nawet nie jest tyle co skomplikowany, co po prostu czasochłonny. Do tego działania muszą być prowadzone regularnie oraz skutecznie.
  W innym wypadku będziesz długo czekał na wyniki, które się nigdy nie pojawią.  Jak powinno być? Powinieneś  długo czekać na wyniki, które na całe szczęście się pojawią i które w pewnym momencie pozytywnie Cię zaskoczą. Najtrudniej jest w przypadku nowych stron, ponieważ jak już wcześniej wspominaliśmy przebywają w kwarantannie Google, ale jeśli przez ten cały czas działania na stronie prowadzone są w sposób prawidłowy to w pewnym momencie skok będzie na tyle duży oraz widoczny, że z pewnością zauważysz owoc pracy z pozycjonowania. W tym wypadku cierpliwość jak najbardziej popłaca.

  Ciężko określić, ile trwa pozycjonowanie strony w Google, ponieważ jest to proces ciągły – możesz wskoczyć do TOP5 na swoje konkurencyjne słowa kluczowe, ale jeśli zaprzestaniesz działań i dbania o witrynę to równie dobrze możesz jeszcze szybciej z tych pozycji zeskoczyć. Weź też pod uwagę, że konkurencja nie śpi – również pracuje nad swoimi stronami oraz lepszymi lokatami.

  Reasumując: Jeśli strona jest nowa: pierwsze efekty pozycjonowania zaczynają być widoczne od 8 do 12 miesiąca. Jeśli strona ma już historię i większy ruch: pierwsze efekty optymalizacji strony pod względem SEO oraz wdrożone poprawki widoczne są już nawet w pierwszym miesiącu.

  Sprawdź też: Pozycjonowanie czy Google Ads? Co lepsze?

  Oferta na pozycjonowanie w Google

  Zainwestuj w pozycjonowanie w Google. Zwiększ swoje zarobki oraz liczbę klientów.

  Pozycjonowanie w Google - jak pozycjonować stronę w Google? 7
  Podoba Ci się nasza treść?

  Będzie nam miło, jak zostawisz komentarz lub ocenę 😊

  Wystaw nam notę!
  5/5 - (1 vote)
  Dodaj komentarz