Działajmy! Zamów ofertę Audyt SEO

Przygotujemy dla Ciebie specjalny audyt SEO, w którym wykażemy wszystkie niezbędne elementy do poprawy. Posiadamy również zespół techniczny, mający możliwości wdrożenia poprawek.


To pole jest opcjonalne. Możesz tu napisać inne informacje, które chcesz przekazać.

Audyt SEO

Skoro trafiłeś na tę stronę, zapewne mniej więcej wiesz, co to jest audyt SEO, mimo wszystko nie zaszkodzi przypomnieć definicji. Audyt SEO jest dokumentem w którego skład wchodzi kompleksowa ocena witryny internetowej pod kątem jej dostosowania do głównych wytycznych związanych z pozycjonowaniem stron internetowych.

Działajmy! Zamów ofertę Audyt SEO

Przygotujemy dla Ciebie specjalny audyt SEO, w którym wykażemy wszystkie niezbędne elementy do poprawy. Posiadamy również zespół techniczny, mający możliwości wdrożenia poprawek.


To pole jest opcjonalne. Możesz tu napisać inne informacje, które chcesz przekazać.

Audyt SEO

Skoro trafiłeś na tę stronę, zapewne mniej więcej wiesz, co to jest audyt SEO, mimo wszystko nie zaszkodzi przypomnieć definicji. Audyt SEO jest dokumentem w którego skład wchodzi kompleksowa ocena witryny internetowej pod kątem jej dostosowania do głównych wytycznych związanych z pozycjonowaniem stron internetowych.

Audyt SEO 1

Po co mi audyt SEO?

Audyt SEO zalecamy przeprowadzić przed procesem pozycjonowania lub też w sytuacji, kiedy serwis od dłuższego czasu nie notuje progresu lub też znajduje się w trendzie spadkowym. Dobrze przeprowadzony audyt SEO pozwala zdiagnozować szereg błędów wraz z obszarami ryzyka, które należy wziąć pod uwagę podczas pozycjonowania strony oraz promocji w wyszukiwarkach Google. Proces pozycjonowania na źle zoptymalizowanej stronie pod kątem technicznym może być zupełnie nieefektywny. Audyt SEO szczególnie zalecany jest firmom, które chcą profesjonalnie podejść do zagadnienia promocji w wyszukiwarkach Google i prześcignąć konkurencje. 

Audyt SEO 2

Darmowy audyt SEO

Podaj adres strony, który chcesz wstępnie przeanalizować. Pamiętaj, że darmowy audyt SEO nie jest kompleksowy i przedstawia jedynie podstawowe parametry witryny. Jeśli chcesz zamówić kompleksowy audyt SEO, skontaktuj się z nami.

  Audyt SEO 3

  Jaki powinien być audyt SEO?

  Indywidualny

  Audyt SEO przede wszystkim powinien być dokumentem stricte przygotowanym pod dany serwis internetowy. Każdy serwis na swój sposób jest indywidualny, więc wszelkie szablonowe zastosowania świadczą o złym podejściu do sporządzenia tego dokumentu.

  Rzeczowy

  Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że audyt SEO powinien być również merytoryczny – zalecane elementy powinny zostać krótko omówione, a proponowane wdrożenia adekwatne co do tematyki serwisu i profilu działalności.

  Oparty na rzeczywistych danych

  Dokument, który w założeniu ma służyć do poprawy pozycji strony internetowej, powinien powstać na podstawie wiarygodnych i prawdziwych danych. Takie dane najczęściej można przygotować i zweryfikować za pomocą profesjonalnych narzędzi płatnych, dedykowanych dla specjalistów od spraw SEO. Przykładem takich narzędzi jest np. Ahrefs, Senuto, Moz, Screaming Frog Analyzer, SurferSEO, Semrush, Majestic itd… Są to narzędzia, które w pewnych obszarach SEO są w stanie dla nas przygotować informacje, które indywidualnie nie jest w stanie przygotować najlepszy ekspert (a z pewnością nie tak wydajnie).

  Realny

  Dokument powinien być rozbudowany, szczegółowy, ale i również możliwy do zrealizowania. Dla przykładu, jeśli mamy w sklepie internetowym 30000 produktów, a w przygotowanym przez firmę audycie SEO widnieje informacja, że dla każdego produktu powinniśmy przygotować unikalny opis to w rzeczywistości nic nam po takiej informacji. Oczywiście, taki zabieg z pewnością pozytywnie wpłynąłby na pozycje w wyszukiwarce Google, ale w rzeczywistości najczęściej spełnienie takiego zalecenia jest po prostu nierealne.

  Masz pytania związane z audytem i nie wiesz czy jest Ci potrzebny?

  Skontaktuj się z nami, poznamy Twoje potrzeby oraz uczciwie Ci doradzimy. Pamiętaj, że audytować można tylko i wyłącznie działające już serwisy internetowe. Jeśli nie masz strony WWW – poszukaj kompetentnej firmy, która odpowiednio zoptymalizuje i przygotuje serwis pod kątem SEO. Możemy oczywiście w pełni zoptymalizowany serwis pod kątem SEO przygotować dla Ciebie. 

  Chcesz poczytać nieco więcej o audytach SEO? Sprawdź, jakie obszary obejmuje i czy warto go zlecić.

  (PS. w tym czasie, moglibyśmy zajmować się już audytowaniem strony dla Ciebie :-))

  Audyt SEO online

  Zastanawiasz się, czy istnieje skuteczny audyt SEO online? To od razu rozwieje Twoje wątpliwości i powiem, że nie istnieje. Co więcej, wątpię aby takie narzędzie w ogóle kiedyś powstało. Na SEO wpływa szereg wielu czynników, które łączą się w całość, jest zbyt dużo zmiennych i różnych sytuacji na samej stronie, aby taki dokument traktować jako w ogóle pomocny. Darmowy audyt SEO online jest w stanie wygenerować podstawowe informacje o witrynie, takie jak np. szybkość ładowania strony, liczbę linków wychodzących, liczbę znaków w tytule strony, liczbę znaków w opisie strony, estymowany ruch itd… 

  Audyt SEO 4

  Niemniej jednak wypadałoby się zastanowić, co uzyskasz dzięki tym informacjom? Czy będziesz w stanie na ich podstawie zasugerować jakiekolwiek skuteczne zmiany? Audyt SEO powinien być przede wszystkim odpowiedzią na to, w jaki sposób zwiększać widoczność w Internecie i budować ruch organiczny. Powinien zawierać jasne zalecenia, uzasadnienie oraz prognostykę.

  Audyt SEO 5

  Jakie zagadnienia wchodzą w skład audytu SEO?

  W poprzednim akapicie wspominaliśmy o audytach SEO online – doprecyzowując, oczywiście istnieją narzędzia online którymi specjaliści od spraw SEO się posługują i na podstawie których pracują oraz tworzą audyty SEO. 

  Chodzi nam o to, że nie ma uniwersalnego narzędzia SEO, które wykona za nas kompleksowy audyt witryny. Niemniej jednak istnieje np. profesjonalne narzędzie które zbierze nam wszystkie ważne informacje o strukturze, stronach i treściach znajdujących się w witrynie – i na jej podstawie specjalista tworzący audyt SEO wyciągnie stosowne wnioski oraz przygotuje listę elementów do poprawy. Nie wiem czy wiesz, ale nieoficjalnie mówi się, że na algorytm Google wpływa nawet tysiące czynników.

  Jakie obszary obejmuje nasz audyt SEO

  Poprawność architektury technologicznej serwisu

  Kod jak i użyta technologia ma wpływ na funkcjonalność serwisu, użytkowników, jak i na wyszukiwarkę Google.

  Meta dane

  Czyli reguły w obrębie utworzonych podstron w serwisie.

  Indeks strony

  Lista linków dostępnych do Twojej strony z poziomu wyszukiwarki Google. Niektóre strony, mogą szkodzić serwisowi, czy też przepalać tzw. crawl budget.

  Adresy URL

  Struktura logiczna tworzonych adresów URL w obrębie serwisu, np. kategorie w sklepie internetowym itd…

  Struktura serwisu

  Dobra struktura serwisu jest ważna w kontekście budowy pozycji strony, wykluczenie bezwartościowych stron z mapy, czy tych mniej wartościowych jest ważne.

  Linkowanie wewnętrzne

  Sprawdzenie, czy na stronie istnieją podstrony do których użytkowników NIE jest w stanie trafić z poziomu nawigacji, linków w artykułach itd… Sprawdzenie poprawności linkowania wewnętrznego, stosowania anchorów, ocena nawigacji.

  Kwestie techniczne serwisu

  Wszystko co związane ze sferą techniczną, m.in. szybkość ładowania strony, certyfikat SSL, działanie na urządzeniach mobilnych, analiza problemów z konsoli.

  UX

  Niektóre audyty SEO uwzględniają również analizę zachowań oraz doświadczeń użytkowników na stronie.

  Analiza profilu linkowego

  Aktualna pozycja strony, jeśli chodzi o linki przychodzące, jakość linków przychodzących, ocena sytuacji i zalecenia

  Treści

  Czyli wszystko co związane z contentem na stronie, czy jest w sposób prawidłowy publikowany oraz dystrybuowany, czy tekst jest prawidłowo tworzony, czy tekst jest widoczny dla robotów w Google, czy słowa kluczowe używane są faktycznie wartościowe.

  Analiza konkurencji

  Prawda jest taka, że dobrze prosperująca konkurencje, najprawdopodobniej w przeszłości popełniała już Twoje błędy. Dlatego zawsze dobrze podpatrywać dobrych i skutecznych metod promocji u konkurencji.

  Historia ruchu organicznego oraz widoczności w Google

  Ocena oraz analiza obecnej sytuacji i prognostyk na przyszłość. Np. trend spadkowy po wprowadzeniu nowego algorytmu Google – zależności.

  Sugestie co do strategii SEO

  Niektóre audyty, takie jak nasze, posiadają mały draft, jeśli chodzi o strategię SEO. Draft przedstawia kluczowe czynniki, które wpłyną na wzrost strony internetowej, w tym i konkretne słowa kluczowe, na których na początku działań serwis powinien się skupić.

  Weryfikacja strony na podstawie analizy heurystycznej

  Specjalista na podstawie własnego doświadczenia oraz wiedzy, powinien przejrzeć stronę i wyszczególnić wszystkie elementy do poprawy.

  Ocena jakościowa podstron

  Analiza zagrożeń związanych np. z duplikacją treści, sprawdzenie poprawności użycia linków kanonicznych, thin content itd…

  Google Search Console

  Analiza błędów zgłaszanych przez Google .

  Architektura serwisu

  Ocena, czy serwis internetowy jest dobrze zbudowany, czy sekcja main content jest poprawnie wydzielona, czy struktura informacji w stopce jest przygotowana według wytycznych, czy sidebar nie zawiera elementów niewskazanych, np. znaczniki H1, H2 itd…

  Sugestie co do poprawy wizualnej części strony

  estetyka oraz prawidłowe wyeksponowanie kluczowych elementów również wpływa na ocenę strony przez wyszukiwarkę Google.

  Sporo tego, co? A wyobraź sobie, że to nie wszystko… Sam sprawdź: Pozycja w Google. Od czego zależy i jak ją polepszyć?

  Jak powinien wyglądać audyt SEO

  Nie ma uniwersalnego szablonu dla audytu SEO. Jak już wcześniej wspominaliśmy, powinien być przede wszystkim merytoryczny oraz możliwy do zrealizowania. Powinien zawierać elementy, które faktycznie mogą usprawnić proces pozycjonowania w raz z odpowiednim uzasadnieniem oraz podstawą do takiej interpretacji. Audyt SEO wcale nie musi też być wielostronicowym dokumentem, co często według wielu specjalistów jest kryterium zasadniczym, jeśli chodzi o dobrze przeprowadzony audyt. Niesłusznie. Lanie wody zza czasów szkolnych lat nie jest dobrym pomysłem.

  Analiza strony
  Audyt SEO 6

  Kiedy widoczne są efekty audytu SEO

  To już zależy od Ciebie. Czyli od kiedy zaczniesz prace nad wdrożeniem istotnych usprawnień, które zostały wymienione przez specjalistę w audycie SEO. Efekty zależą od ilości poprawionych elementów, ale i również od dodatkowych koniecznych działań, które serwis musi podjąć w celu zwiększenia ruchu organicznego (np. pozyskiwanie linków, opracowanie oraz publikacja artykułów sponsorowanych…) Niemniej jednak pierwsze efekty po wdrożeniu zaleceń od specjalisty nie powinny pojawić się później niż po kilku miesiącach. Monitorować efekty możesz, np. poprzez narzędzie Senuto (widoczność słów kluczowych w Google), Google Analytics (ruch), czy też Google Search Console (aktywność użytkowników na listach wyszukiwań, wyświetlenia, CTR).

  Ile kosztuje audyt SEO

  Jak już wiesz, wszystkie darmowe narzędzia do tworzenia audytów SEO są po prostu nieskuteczne. To znaczy skuteczne są, jeśli chodzi o założenia, które realizują, ale nieskutecznie dla Ciebie. Nie tego szukasz. Audyt SEO jest również dokumentem, na którym nie powinniśmy zbytnio oszczędzać, ponieważ możemy jeszcze pogorszyć sytuację swojego serwisu. Jeśli audyt SEO zostanie przeprowadzony przez osobę, która dopiero zaczyna przygodę z SEO lub też przez specjalistę, który ma braki w wiedzy lub też nie jest na bieżąco z branżą to pewnie domyślasz się, że zasugerowane zmiany przez te osoby mogą być zupełnie nieskuteczne, kosztowne, a do tego szkodliwe. Standardowy audyt SEO powinien kosztować co najmniej 1000 zł, a dokładna cena powinna zostać przedstawiona przez firmę, dopiero po zapoznaniu się z potrzebami klienta oraz zakresem audytu.

  Audyt SEO 7
  Audyt SEO 8

  Co po audycie SEO?

  99% audytów SEO nie uwzględnia procesu implementacji zaleconych elementów do poprawy. Do audytu SEO warto wybrać firmę, która również będzie w stanie technicznie zająć się modernizacją oraz wprowadzeniem ulepszeń. Będziesz miał wtedy pewność, że audyt SEO będzie zawierał elementy, które realnie da się wdrożyć do serwisu. W innym przypadku, jeśli Twoja wiedza z zakresu programowania oraz tworzenia stron internetowych nie jest zaawansowana, po otrzymanym audycie SEO nie będziesz w stanie oszacować, czy zalecone przez danego specjalistę działania są w ogóle możliwe do zrealizowania. Nie będziesz też w stanie ocenić  efektywności takiego audytu.

  Dokument powinien zawierać elementy, które faktycznie usprawnią stronę pod kątem zwiększenia jej widoczności w Google, ale tym samym nie powinien być oderwany od rzeczywistości, tylko dopasowany do klienta i jego możliwości. Sugerujemy zatem wybrać firmę, która również jest w stanie zobowiązać się, co do wdrożenia zaleceń. Jeśli firma jest uczciwa, nie powinna mieć również żadnego problemu z podpisaniem umowy, która gwarantowałaby skuteczność wprowadzonych zmian omówionych w audycie. Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym audytem SEO i interesuje Cię od razu możliwość wdrożenia poprawek – zgłoś się do nas.

  Zleć audyt SEO

  Nasza agencja działa na terenie całego kraju, ale jeśli jesteś z Wrocławia lub z okolic, wygodnie Ci będzie trafić do naszego biura, w którym chętnie Ci ugościmy. Jeśli masz jakieś dalsze pytania związane z audytowaniem SEO – wpadnij do nas, pokażemy Ci jak wygląda przykładowy audyt SEO oraz jak w praktyce wygląda jego wdrażanie. Chyba, że jesteś już od razu gotowy do skorzystania z naszych usług to oczywiście jest nam niezmiernie miło za powierzone zaufanie. Zapraszamy w każdym razie do kontaktu!


   Dane kontaktowe
   LOKALIZACJA

   WROCŁAW
   POLAND
   NIP: 8992816311

   KONTAKT

   TEL: 579 066 963

   GODZINY OTWARCIA

   PN-PT 10:00 – 19:00

   SOBOTA 11:00 – 14:00