ContentNinja.pl

Jak wypromować swój biznes – 11 skutecznych sposobów

Ostatnia aktualizacja: przez Bartosz Powichrowski

Jak promować firmę? 11 sposobów

Posiadając własną działalność najprawdopodobniej oferujesz jakiś produkt lub usługę na sprzedaż i doskonale w tym momencie zdajesz sobie sprawę, że to jedynie jeden z wielu składników na przepis udanego biznesu. Pocieszymy Cię – kiedyś było jeszcze gorzej. Przed nadejściem Internetu i mediów społecznościowych promowanie własnego biznesu najczęściej oznaczało wydanie fortuny na reklamę, co było ogromnym kosztem dla małej firmy.

Dzisiaj dzięki nowym technologiom istnieje wiele skutecznych metod, dzięki którym mała firma może dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych sposobów na wypromowanie własnego biznesu.

1

Stwórz stronę internetowa, która będzie narzędziem do zarabiania

jak wypromować swój biznes obrazek 2

Przebudowa strony internetowej średnio powinna odbywać się co 2-4 lata. Strona firmowa to narzędzie, które pozwala pozyskać nowych klientów – wielu przedsiębiorców o tym zapomina, traktując strony internetowe jedynie jako jakiś małoznaczący element, który w dzisiejszych czasach wypadałoby posiadać bo „konkurencja też ma”.

Głównym zadaniem strony internetowej jest pozyskiwanie klientów i jest jednym z najważniejszym elementów Twojej firmy. To narzędzie, które daje Ci możliwość zarabiania więcej pieniędzy – nie traktuj swojej strony internetowej jedynie jako mało przydatnej wizytówki. Pamiętaj tylko, że realizacją Twojej strony internetowej powinna zająć się profesjonalna firma, która pozna Twoje cele biznesowe i przygotuje witrynę pod kątem Twojej grupy docelowej.

Sprawdź też: Ile kosztuje strona internetowa? Cena stron www

2

Jak wypromować swój biznes za pomocą SEO i optymalizacji

Po tym, jak już Twoja strona internetowa będzie gotowa, zajmij się jej optymalizacją. Nic nie zyskasz dzięki dobrze przygotowanej stronie, której nikt nie może znaleźć w wyszukiwarce. Sama optymalizacja SEO w dzisiejszych czasach to za mało.

Aby uzyskać duży zasięg w wyszukiwarkach, musimy regularnie pracować nad witryną. Pewnie zastanawiasz się, nad czym konkretnie? W dużym skrócie – głównie nad treściami, rozszerzaniem ich o słowa kluczowe związane z Twoją działalnością, dystrybucją tych treści oraz pozyskiwaniem wysokiej jakości linków przychodzących. Dobrze opracowana strategia SEO oraz regularna praca nad tymi elementami sprawi, że Twoja witryna będzie na wysokich listach w wyszukiwarce Google. Wszystkie te działania znajdziesz w jednym z naszych pakietów na promocje strony internetowej.

3

Wypromuj swój biznes przez social media! 

jak wypromować swój biznes obrazek 3

W dzisiejszych czasach powinieneś zadbać o to, aby Twoja firma była widoczna w mediach społecznościowych, np. na Facebooku. Nawet pomijając cały aspekt promocji i pozyskiwania klientów – doda Ci to po prostu wiarygodności.

Wiele osób przed skorzystaniem z oferty danej firmy szuka dodatkowych informacji w Internecie, czyta recenzje, opinie, sprawdza jej wiarygodność i tak dalej.  Jeśli Twój potencjalny klient nie znajdzie żadnych z tych informacji o Twojej firmie, to najprawdopodobniej ucieknie do konkurencji, która takie dodatkowe dane przedstawia

Ok, ale co mam robić na tym Facebooku, jak już utworzę strony dla swojej firmy? Możesz potraktować Facebooka jako kanał dystrybucji treści – publikuj na nim interesujące wiadomości, aktualności, a oprócz tego poszukaj grup, które związane są z Twoją działalnością i odpowiadaj na pytania klientów. Kreuj się na firmę godną zaufania, z dużą wiedzą i kompetencjami. Te działania w perspektywie długofalowej z pewnością zaowocują pozyskaniem nowych klientów.

Sprawdź też: Reklama w Internecie – skuteczne metody reklamy

4

Buduj bazę mailingową

Wiele małych firm nie zdaje sobie sprawy z korzyści, które płyną z e-mail marketingu i nie wykorzystuje swojej witryny do budowy listy e-mailingowej. Posiadanie takiego prostego formularza rejestracji e-mail może przynieść Ci wiele profitów.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób zaimplementować newsletter na swojej stronie, poproś o jego wdrożenie wykonawcę Twojej strony internetowej. Dodatkowo możesz spytać go o porady odnośnie maksymalizacji współczynnika konwersji w tym elemencie.

5

Poproś o opinie

Jak już wcześniej wspominaliśmy, opinie sprawiają, że Twoja firma staje się bardziej wiarygodna. Poproś swoich klientów o wystawienie opinii w danym serwisie.

Jeśli Twój biznes zajmuje się sprzedażą, bardziej przydadzą Ci się dobre opinie w serwisach z branży e-commerce, np. Ceneo. Kiedy oferujesz usługi, powinieneś skoncentrować się na opiniach w kanałach social media oraz w wizytówce Google.

6

Stwórz kolejne narzędzie promocji, czyli bloga

Stworzenie własnego bloga kosztuje niewiele, a blog firmowy jest niezwykle skutecznym narzędziem do pozyskiwania nowych klientów. Jeśli zapewnisz swoim użytkownikom treści, które okażą się dla nich przydatne oraz pomocne na starcie wzbudzisz u nich zaufanie oraz będziesz pierwszą firmą, z której usług będą chcieli skorzystać. Dodatkowo użytkownicy często swoją wdzięczność wyrażają poprzez udostępnienie treści np. na swojej tablicy na Facebooku dokonując dla nas tak zwanej mikrokonwersji.

7

Jak wypromować swój biznes za pomocą reklam Google Ads

Jeśli nie lubisz czekać, masz spory budżet i chciałbyś efektów natychmiast możesz skorzystać z programu Google Ads  Jest to program Google, który pozwala Ci na umieszczenie reklamy Twojej witryny w ich wyszukiwarce na dane słowa kluczowe. Także jeśli nie pojawiasz się na pierwszych listach wyszukiwarki na słowo kluczowe, które jest związane z Twoim biznesem, możesz takie miejsce sobie zapewnić, płacąc za to w rozliczeniu PPC (pay per click). Niestety ze względu na rosnącą konkurencje koszt kliknięcia może być wysoki, ale możesz ustawić swój maksymalny budżet miesięczny, który zamierzasz przeznaczać na kampanię. 

Sprawdź też: Pozycjonowanie czy Google Ads? Co lepsze?

8

Pamiętaj o konwersji

jak wypromować swój biznes obrazek 4

Twoja witryna może zacząć generować dużo ruchu np. poprzez włączenie kampanii Adwords, ale jeśli współczynnik konwersji będzie niski to okazuje się, że ten ruch jest zupełnie nieprzydatny. A tak bardzo często się dzieje.

Współczynnik konwersji bardzo często koreluje z celami biznesowymi danej firmy i oczywiście jest różny. Na przykład dla sklepu internetowego głównym celem biznesowym jest sprzedaż, więc naszym głównym współczynnikiem konwersji, który powinniśmy analizować i monitorować jest procent realizowanych zakupów z pozyskanego ruchu.  Natomiast głównym celem biznesowym, jak i najważniejszym współczynnikiem konwersji np. dla dealera samochodowego może być kontakt klienta poprzez formularz.

Jeśli chodzi o samą poprawę współczynnika konwersji – dokonuje się go bazując na zebranych danych poprzez narzędzia analityczne i wprowadza zmiany na podstawie metod heurystycznych, a następnie opracowuje wyniki poprzez testy. Trzeba również pamiętać, że jest to ciągły proces, więc monitorować witrynę powinniśmy cały czas i w razie potrzeby stale reagować na zmiany.

9

Program partnerski

Jeśli Twój biznes jest dosyć niszowy i oryginalny, możesz uruchomić również program partnerski, który umożliwi Ci pozyskanie nowych klientów. Oczywiście w zamian zaoferujesz swoim partnerom prowizję od sprzedaży/klienta. Na programie partnerskim nic nie tracisz, ponieważ opiera się on głównie na wydajności – jeśli partner nie wygeneruje dla Ciebie żadnej wartości dodanej, to też nic nie zarobi.

10

Płatne kampanie w social media

Pewnie pamiętasz jak kilka akapitów wcześniej pisaliśmy o założeniu konta, np. na Facebooku. Płatne kampanie w social media to również dobry pomysł na reklamę. W odróżnieniu od kampanii Adwords np. na Facebooku masz możliwość targetowania swojej grupy docelowej (możesz wybrać wiek, miejscowość, zainteresowania i wykluczyć inne zmienne) dzięki czemu możesz być pewien, że Twoja oferta wyświetli się jedynie Twoim potencjalnym klientom.

11

Filmy wideo

To wciąż bardzo dobry sposób na reklamę swojego biznesu. Filmy wideo są jednym z najlepszych typów treści – użytkownicy w sieci oglądają średnio 34 filmów miesięcznie. Wszystkie duże marki oferują szeroki wachlarz filmów na swoich kanałach. Filmy wideo zwiększają zaangażowane potencjalnych klientów oraz dostarczają dodatkowych odwiedzin do strony docelowej. Zauważ również, w jak w łatwy sposób filmy wideo są udostępniane w sieci.

Jak wypromować swój biznes w najskuteczniejszy sposób? 

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najczęściej jest to połączenie kilku metod, które aktualnie najlepiej pasują do promocji naszego biznesu. Z pewnością trzeba być uważnym w sytuacji kiedy sami zadecydujemy o wyborze metody reklamy – najczęściej w ten sposób po prostu przepalimy budżet, a efekty naszej reklamy będą po prostu słabe. Warto skorzystać z pomocy sprawdzonych agencji marketingowych, specjalizujących się w dziedzinie promowania firm w Internecie. 

Jak wypromować swój biznes? Podsumowanie

Aby wypromować swój biznes, warto zastosować kilka prostych strategii marketingowych. Po pierwsze, warto założyć profesjonalną stronę internetową, na której będziesz mógł zamieścić informacje o firmie oraz o oferowanych przez nią produktach lub usługach. Po drugie, warto rozważyć promocje w najpopularniejszych kanałach w Internecie – tj. pozycjonowanie, reklamy płatne oraz media społecznościowe. Jeśli stawiasz na marketing offline, warto wziąć udział w lokalnych wydarzeniach i targach branżowych, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm korzysta z usług influencerów do rozwoju własnego biznesu, warto też rozważyć współpracę z innymi firmami lub influencerami w celu wzmocnienia swojej obecności na rynku. Inne, mniej popularne metody na promocje swojej strony w Internecie przedstawiliśmy w powyższym wpisie – mamy nadzieję, że Ci się przydały!

Wypromuj swój biznes z nami

Dzięki nam w łatwy sposób możesz wypromować swój biznes. Proces realizacji zamówienia jest bajecznie prosty, wystarczy przejść na naszą stronę, wybrać odpowiedni pakiet oraz wypełnić specjalny formularz.

Jak wypromować swój biznes – 11 skutecznych sposobów 4
Podoba Ci się nasza treść?

Będzie nam miło, jak zostawisz komentarz lub ocenę 😊

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)
1 Komentarz
Dodaj komentarz