ContentNinja.pl

Blog firmowy – 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić

 • Ostatnia aktualizacja: 14 listopada, 2022 o godz. 21:08
 • Blog firmowy obecnie jest jednym z najlepszych narzędzi, dzięki którym firmy pozyskują klientów i budują swoją pozycję.  Blog daje wiele nowych możliwości reklamy, takich jak mailing, artykuły sponsorowane, kampanie CPC oraz jest świetnym źródłem do zbierania informacji o swoich użytkownikach. Jeśli nie prowadzisz jeszcze bloga firmowego, uwierz mi – nadszedł czas najwyższy. Każdego dnia oddalasz się od swojej konkurencji, która właśnie go prowadzi.

  blog firmowy obraz 10

  Po co firmie blog?

  Blog firmowy jest stosunkowo tanim narzędziem, ale żeby funkcjonował efektywnie to trzeba prowadzić go prawidłowo zgodnie z obowiązującymi wytycznymi oraz co ważne systematycznie. Jeśli konkurencja prowadzi bloga już przez dłuższy czas, nie nadrobisz zaległości w przeciągu kilku miesięcy choćbyś się dwoił, troił i dublował budżet przeznaczony na marketing internetowy.  Im szybciej się za to zabierzesz, tym szybciej zaczniesz niwelować przewagę konkurencji. Nasza firma może Ci pomóc w przygotowaniu oraz prowadzeniu profesjonalnego bloga firmowego. Tymczasem możesz się jeszcze bardziej utwardzić w przekonaniu, że warto posiadać bloga firmowego. Poniżej prezentujemy 13 powodów, dla których Twoja firma powinna prowadzić blog firmowy.

  Blog firmowy - zalety

  Blog firmowy - 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić 16

  Twój blog firmowy napędza SEO. Jeżeli będziesz umieszczał na swoim blogu treści wysokiej jakości, to z biegiem czasu wyszukiwarki Ci to wynagrodzą w postaci lepszej pozycji. O tym, jak lepsza pozycja w wyszukiwarce przełoży się na Twoją stronę raczej tłumaczyć nie muszę. Dodatkowo dzięki treściom na blogu możesz w łatwy sposób pracować nad budową fraz kluczowych długiego ogona, czyli zapytań, których Twoi potencjalni klienci mogą wpisać  w wyszukiwarce, a które odbiegają od głównych fraz kluczowych na Twojej stronie. W ten sposób też budujesz autorytet domeny.

  Dla przykładu, jeśli prowadzisz firmę, która specjalizuje się w montażu tarasów drewnianych to Twoją główną frazą będzie „taras drewniany”, a fraza kluczowa z tzw. długiego ogona to będzie np. „zadaszenie tarasu drewnianego”. W ten sposób dotrzesz do większej grupy potencjalnych klientów. Odpowiednia optymalizacja artykułów pozwoli Ci na budowę solidnego zaplecza słów kluczowych z tzw. długiego ogona i pozycja Twojej strony w perspektywie długoterminowej będzie coraz lepsza.

  1

  Zdobędziesz linki przychodzące

  Pozyskiwanie linków przychodzących w kontekście rozwoju strony internetowej jest bardzo ważną czynnością. Jeśli Twój blog firmowy będzie źródłem treści wysokiej jakości i jednocześnie stanie się odpowiedzią na problemy i pytania użytkownikówm to z pewnością to docenią i chętnie podzielą się treścią zarówno na innych stronach, np. forach, jak i też w kanałach social-media.
  Linki zdobyte w ten sposób wzmocnią nie tylko Twój artykuł, ale i również całą stronę. Link building jest bardzo ważnym obszarem w kontekście SEO. 

  2

  Otrzymasz gotowe materiały na kanały social-media

  Blog firmowy jest sercem wszystkich działań marketingowych związanych z treścią, również tą wizualną, poprzez np. infografiki. Po publikacji danej treści na blogu firmowym, możesz również się nią podzielić na kanałach social-media. Nie musisz tracić czasu na wymyślanie tekstów przyciągających uwagę swoich odbiorców – możesz ich zainteresować ciekawymi treściami, a dodatkowo zwiększyć swój zasięg, a przy tym zaangażowanie odbiorców.

  3

  Przez blog firmowy zbudujesz markę oraz będziesz aspirował na lidera

  blog firmowy ob 2

  Nie jest tajemnicą, że ludzie zwyczajnie lubią posiadać dobre, wysokiej jakości produkty, tak samo jak i korzystać z usług kompetentnych fachowców. Dzieląc się swoją fachową wiedzą poprzez blog firmowy pozycjonujesz swoją firmę jako eksperta danej dziedziny. Budujesz przez to cały czas swój wizerunek. Jeśli na Twoim blogu firmowym użytkownik dostanie merytoryczną i kompetentną odpowiedź to od razu według niego jesteś osobną godną zaufania. A jeśli ludzie będą mieli większe zaufanie do Twojej firmy to oczywiście będą bardziej skoży do skorzystania z jej oferty. To logiczne.

  Sprawdź też: Prowadzenie bloga – wskazówki i porady

  4

  Google polubi Twoją stronę

  Blog firmowy - 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić 17

  Google lubi treść i często tę informację eksponuje w swoich wypowiedziach. Im więcej będzie treści na Twojej stronie internetowej, tym wyżej będziesz oceniany według giganta.

  Powinieneś również pamiętać o odświeżaniu treści artykułów, Google na to również zwraca uwagę. W przypadku statycznych witryn internetowych bardzo trudno je reklamować. Zazwyczaj strony firmowe posiadają kilka podstron na dane słowo kluczowe, a takich stron w sieci jest już setki… W takim wariancie niestety, ale niczym się nie wyróżniasz dla wyszukiwarek.

  Sprawdź też: Ile trwa pozycjonowanie strony? Jak długo trzeba czekać na efekty?

  5

  Dokonasz świetnej inwestycji długoterminowej

  Blog firmowy - 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić 18

  Blog firmowy jest w mojej opinii jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji marketingowych. Każdy opublikowany wpis jest długoterminowym zasobem, który:

  – pomaga budować świadomość marki;
  – promuje produkty bądź też usługi;
  – zwiększa ruch;
  – poprawia pozycję strony;
  – poprawia współczynnik konwersji;
  – wzbudza zaufanie.

  Bardzo złą praktyką jest przeznaczenie większości funduszu marketingowego na tzw. reklamy płatne (np. adwords, facebook), ponieważ po zakończeniu budżetu napływ ruchu do naszej strony gwałtownie spada, w odróżnieniu od przemyślanej content-marketingowej strategii.

  6

  Blog firmowy jest świetnym narzędziem content marketingowym

  Blog firmowy - 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić 19

  Blog nie dość, że jest świetnym elementem strategii marketingowym to jest zarówno doskonałym narzędziem content marketingowym. Jak już wspominaliśmy wcześniej w artykule, daje wiele nowych możliwości reklamy, m.in.:

  – wpisy możemy wykorzystywać do promocji płatnej, odpowiednio je targetując na podstawie naszej grupy docelowej;
  – możemy zbierać zapisy na newsletter;
  – retargeting.

  Sprawdź też: Strony WordPress – czym wyróżnia się dobra strona WordPress?

  7

  Poprawisz współczynnik konwersji

  Aktywny blog firmowy daje sygnał użytkownikowi, że Twoja firma jest aktywna i ma się dobrze. Wspominaliśmy już wcześniej, że w przypadku podjęcia decyzji o prowadzeniu blogu, trzeba koniecznie pamiętać o systematyczności. W innym wypadku, jeżeli nie zamierzamy systematycznie nad nim pracować i publikować nowych wpisów, nie powinniśmy go tworzyć bo efekt może przynieść całkowicie inny skutek, niż zakładaliśmy. Blog z treściami wysokiej jakości wzmacnia lojalność wobec marki, przez co zwiększany jest współczynnik konwersji. Według firmy HubSpot, firmy, które blogują zwiększają rokrocznie swoje ROI o 13 razy.

  8

  Zdobędziesz więcej leadów

  Badania firmy HubSpot pokazują, że im więcej podstron ma strona internetowa, tym więcej posiada klientów. Badanie dowodzi, iż firmy posiadające od 100 do 400 podstron uzyskują 6 razy więcej potencjalnych klientów, niżeli te z 51 do 100. Wychodzi na to, że im więcej blogujesz, tym więcej klientów generujesz. Więcej treści oznacza więcej zapytań przez formularze, więcej zapytań ofertowych, więcej sprzedaży, więcej fanów na kanałach social-media itd…

  9

  Klienci będą pozytywnie odbierać Twoją firmę

  Blog firmowy daje możliwość łączenia się z potencjalnymi klientami za pomocą dwukierunkowej rozmowy. Użytkownicy odwiedzający stronę dostają sygnał świadczący o tym, że firma jest owarta na komentarze, opinie i jest zwyczajnie uczciwa.

  Blog firmowy jest znakomitym elementem strategii marketingowej oraz jednym z najlepszych sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji.

  Jeżeli chodzi o korzyści z tytułu prowadzenia bloga firmowego to możemy wymienić trzy główne:

  1. Zwiększenie ruchu.
  2. Budowa marki i zdobycie zaufania.
  3. Poprawienie rentowności.

  Efektywne i umiejętne blogowanie da Ci szanse konkurować nawet z większymi firmami, które wydają mnóstwo pieniędzy na reklamy płatne. Nie czekaj i bierz się do działania. A może już prowadzisz bloga firmowego i dodałbyś jeszcze coś do listy? Zapraszamy do komentarzy.

  Blog firmowy cennik

  Nasza firma, blog firmowy, zgodnie ze wszystkimi najnowszymi wytycznymi, oraz elementami konwersji tworzy darmowo w ramach współpracy nad promocją strony internetowej. Zapraszamy do naszego cennika lub kontaktu, w przypadku jakichkolwiek pytań.

  Blog firmowy - 10 powodów, dla których Twoja firma powinna go prowadzić 20
  Podoba Ci się nasza treść?

  Będzie nam miło, jak zostawisz komentarz lub ocenę 😊

  Wystaw nam notę!
  5/5 - (1 vote)
  1 Komentarz
  • BHP Kielce
   says:

   Ja pamiętam jak tak właśnie zastanawiałem się nad blogiem az wkońcu przekonała mnie jedna osoba i nie żałuję 😉 Bo rzeczywiście dzięki temu jest lepszy efekt niż był 😉

  Dodaj komentarz