ContentNinja.pl

Jak wypromować bloga? Świetna treść nie wystarczy

Ostatnia aktualizacja przez Bartosz Powichrowski

Często nawet najwyższej jakości treść nie wystarczy, aby dotrzeć do swoich upragnionych czytelników – stąd też nasuwa się pytanie, które zapewne doprowadziło Cię do tego wpisu, czyli – jak wypromować blog? Coraz większa ilość przedsiębiorców prowadzi bloga firmowego oraz publikuje treści na blogu. To dobrze. Jednak w dzisiejszych czasach to może być ciut za mało. Jeśli zastanawiasz się, jak wypromować bloga, to zapraszamy do czytania.

dystrybucja treści ikona 1

Jak promować bloga?

Oprócz zwykłych treści tekstowych, warto również rozważyć publikacje treści w innych formatach. Zwyczaje związane z konsumpcją mediów są nieprzewidywalne, dla każdej osoby mogą się zmienić, warto posiadać alternatywy i nie skupiać się jedynie na jednym formacie. Kluczem jest dywersyfikacja formatów treści. Mądrze jest rozważać i realizować inne metody przekazywania treści, szczególnie jeśli dotychczasowe wyniki aktualnego planu nie są zadowalające. Dla przypomnienia mamy wiele typów treści, np. (wideo, prezentacje, newslettery, infografiki, case studies etc.)

Doświadczeni content marketerzy często eksperymentują z różnymi treściami, formatami w celu ustalenia, które najbardziej przemawiają do danej grupy docelowej. Przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości możemy sukcesywnie zwiększać swój zasięg i sprzedaż. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do danej grupy docelowej o wiele bardziej przemawiają np. treści przekazywane w formacie wideo niż tekstowym. Podobnych przykładów możemy znaleźć znacznie więcej.

Podsumowując: Eksperymentuj z różnymi typami treści. Tym bardziej jeżeli nie jesteś do końca zadowolony z dotychczasowych wyników kampanii.

Jak szybko rozwinąć bloga?

jak wypromować blog ob 1

Pamiętaj, że szybko nie zawsze oznacza dobrze. Skuteczni i efektywni content marketerzy często realizują strategię tzw. atomizacji treści. Przez termin atomizacji treści należy rozumieć wyodrębnienie pojedynczych porcji przekazywanych informacji. Takie odrębne elementy przenoszone są do innych formatów treści. W kontekście odpowiedzi na pytanie “Jak wypromować blog” jest to bardzo ważne zagadnienie.

Mówiąc prostym językiem – duży temat rozbijamy na mniejsze kawałki i przenosimy go do różnych typów treści. Jest to zabieg rozsądny w przypadku opracowania np. dużego tematu.

Osiągamy w ten sposób o wiele więcej korzyści, niżeli poprzez publikacje materiału na jeden raz, a konkretniej:

  • Zwiększamy wydajność – zajmujemy więcej miejsca w sieci, przebijamy się do większego grona użytkowników mniejszymi kosztami, bo krok po kroku.
  • Zwiększamy zasięg – używamy wielu platform, na wiele sposobów tworzymy treści oraz je dystrybuujemy, przez co naturalnie zwiększamy grono odbiorców.
  • Strategia ta jest mniej pracochłonna i zapewnia dodatkowo:
  • Lepszą pozycję w Google – tworzenie oddzielnych fragmentów treści daje Ci możliwość pozycjonowania dla większej liczby haseł;
  • Więcej udostępnień w social media;
  • Leadów – im więcej stron, tym więcej możliwości oferowania wezwań do działań, w rezultacie również wyższa konwersja.

 

Jak za darmo promować bloga?

Doświadczeni content marketerzy zazwyczaj korzystają również z innych narzędzi promocji. Poniżej przedstawiamy wiele z dostępnych, m.in:

Narzędzia społecznościowe:
– grupy LinkedIN;
– grupy Facebook;
– fora internetowe;

Narzędzia blogowe;
– komentarze na stronach;
– komentarze na stronach społecznościowych;
– artykuły gościnne;
– infografiki;

Narzędzia audio;
– podcasty.

Długie treści:
– ebooki;
– gazety;
– wywiady;
– prezentacje;
– case studies;
– webinary.

Jak wypromować treści?

Promocja treści jest kluczowa. Dowiedz się jak możesz pozyskać nowych czytelników jednocześnie skupiając się na tworzeniu wartościowych treści.

Poprzez metody płatne:
– reklamy Pay Per Click;
– reklamy Facebook;
– reklamy Adwords;
– influencerów;
– posty sponsorowane / artykuły sponsorowane;
– remarketing.

Poprzez kanały społecznościowe:
– publikacja na LinkedIn artykułu;
– post na Facebooku;
– tweet;
– post na Instagramie;
– post stronach niszowych danej branży

Poprzez wiadomości bezpośrednie:
– mailing;
– wiadomości SMS.

Poprzez wideo;
– Youtube;
– Facebook;
– Wideo podcasty;
– Live streamy.

Sprawdź też: Marketing internetowy – co to jest, rodzaje e-marketingu

Reklamowanie bloga przez filmy wideo – np. Youtube

Jeśli Twoja kampania content marketingowa nie zawiera jeszcze filmów wideo to czas na światło, kamerę i akcję! Wideo jest jednym z najlepszych typów treści. Użytkownicy oglądają średnio 34 filmów miesięcznie. Duże marki zdają sobie z tego sprawę, dlatego oferują szeroki wachlarz filmów, zaczynając od historii firmy do przedstawienia sylwetek pracowników. Wielu twórcom treści materiały wideo dostarczają dodatkowych odwiedzin, zwiększają zaangażowanie czytelników oraz zwiększają zasięg. Zauważ, jak łatwo filmy wideo są udostępniane w sieci, w odróżnieniu od blogowych wpisów.

youtube

Świetne jest to, że filmy wideo możesz wykorzystywać dalej, np. na nowe strony landing pages, w postach artykułów, w artykułach sponsorowanych – dodają firmie zaufania. Wideo jest maszyną do tworzenia treści – dodatkowo wracając do atomizacji treści , to zauważ, że wideo posiada audio, możesz stworzyć podcasty lub samo audio wykorzystać do innych celów.

Jak wypromować bloga? Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam sposoby na promocję bloga firmowego, czy też prywatnego. Oczywiście nie sposób było w naszym wpisie nie wspomnieć o dodatkowych typach treści, ponieważ jak już wiecie sama publikacja artykułów na blogu nie jest strategią skuteczną i efektywną. Musimy dywersyfikować formaty treści, próbować dystrybucji na różne sposoby i sporo analizować. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszym treściom, czasem musimy pomóc – np. właśnie przez ich promocje w wynikach wyszukiwania (czy to przez SEO, czy też przez reklamy płatne). 

Jak wypromować bloga?

Dalej się zastanawiasz, jak podejść do tematu promocji bloga firmowego? A może warto postawić na doświadczoną firmę? Wypromujemy Twojego bloga i zwiększymy widoczność Twojej strony www. Skontaktuj się z nami!

Jak wypromować bloga? Świetna treść nie wystarczy 4
Podoba Ci się nasza treść?

Będzie nam miło, jak zostawisz komentarz lub ocenę 😊

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz