ContentNinja.pl

Inwestycja w content marketing – 10 powodów, dla których warto w niego zainwestować

Ostatnia aktualizacja: przez Bartosz Powichrowski

10 powodów dla których warto zainwestować w content marketing

Podczas gdy rzeczywiście content marketing jest niesamowicie efektywny właściwie dla każdej firmy, i branży na świecie, to wielu specjalistów od marketingu zdaje się nie rozumieć jego fenomenu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu fascynującemu zagadnieniu,  w czym pomoże nam zgromadzone poniżej 10 statystyk na temat content marketingu

200 milionów osób używa blokerów reklam

Niegdyś płatne reklamy w Internecie były jednym z najskuteczniejszych środków marketingowych. Obecnie jednak Internauci stali się sprytniejsi i wiedzą, w jaki sposób ominąć reklamy, których nie chcą oglądać. Według danych z sierpnia 2015 roku, ponad 200 milionów użytkowników sieci na świecie używało aplikacji i wtyczek, które blokowały skrypty reklamowe.

O ile użytkownicy Internetu cieszą się z wolności od (niekiedy uciążliwych) reklam, jest to problem dla marketerów, którzy swoje kampanie w dużej mierze opierali na wykupowanych w sieci reklamach. Na szczęście treść – czyli content – jest sposobem na promocję swojego biznesu, którego nie blokują żadne aplikacje. Poza tym, że odporny jest na działanie blokerów reklam, content marketing polega na tworzeniu zawartości, która stanowi wartość dla klienta, dzięki czemu jest bardziej efektywny  i mile widziany przez Internautów.

Content marketing generuje ponad 7 razy większy ruch na stronie internetowej

Pomimo, że treść wysokiej jakości nie jest łatwa ani tania w wykreowaniu, ostatecznie przynosi naprawdę duże korzyści. Według Neila Patela, specjaliści od content marketingu którzy dbają o dobrą, konkurencyjną treść, zdobywają o wiele większy wzrost odwiedzin strony niż ich konkurenci. Spójrzmy na przykład na Search Engine Journal – zawartość tej strony stoi zawsze na wysokim poziomie, a w rezultacie strona przyciąga milion unikalnych użytkowników każdego miesiąca. To nie przypadek – ludzie szukają wartościowego materiału, a Search Engine Journal wie, jak go stworzyć.

Treść przekłada się na rozpoznawalność marki, co zwiększa zaangażowanie

Zgodnie z 2015 IBM Digital Experience Survey, 56% marketingowców wierzy, że spersonalizowana treść przekłada się na wzrost zaangażowania użytkowników. Ponieważ personalizacja zawartości pomaga konsumentowi zapamiętać markę, jest on też w ten sposób zachęcany do samodzielnego wypróbowania jej produktów.

Klienci poświęcają średnio 37 sekund na przeczytanie Twojego artykułu

Może wydawać się, że to niedużo, ale to nieprawda – 37 sekund to czas wystarczający na przykucie uwagi potencjalnego klienta i zainteresowanie go zawartością Twojej strony. Niektórzy twierdzą, że artykuły na stronie mają jedynie przyciągnąć na nią klienta z wyników wyszukiwania, ale badania wykazują, że większość klientów rzeczywiście czyta materiały na Twojej stronie. Content marketing, który polega na tworzeniu wartościowych treści przyciągnie na Twoją stronę nowych klientów i zbuduje zaangażowanie.

Mimo że content marketing kosztuje 62% mniej niż jego tradycyjne metody, generuje ponad trzy razy więcej leadów

Wielu mniej doświadczonych marketerów zakłada, że content marketing będzie droższy niż jego inne odmiany. W rzeczywistości jest on często tańszy niż tradycyjne metody marketingu. Ze względu na to, że content marketing jest efektywny, łatwo go rozpocząć i jest popularny wśród klientów, może znacząco obniżyć koszty, które marketerzy poświęcają na promocję swoich marek.

Większość marketerów B2B używa content marketingu podczas kreowania swoich strategii

Ponad 88% specjalistów od marketingu B2B używa content marketingu jako jednego z podstawowych filarów swoich strategii marketingowych. Poza tym, że pozwala na łatwe nawiązanie kontaktu z klientem, content marketing sprawia, że ten kontakt łatwo podtrzymać oraz pozwala markom i klientom na rzeczywiste nawiązanie więzi.

Content marketing sprzyja wyższym wskaźnikom konwersji

Kiedy porównamy wyniki marek, które stosują content marketing w swoich strategiach z tymi, które od tego stronią, zauważymy, że te pierwsze mogą pochwalić się prawie sześć razy wyższymi wskaźnikami konwersji niż swoi konkurenci. Podczas gdy content marketing wymaga większej ilości czasu, wkładu finansowego i umiejętności, to wciąż ostatecznie przynosi o wiele większe zyski.

O tym, jak poprawić współczynnik konwersji w sklepie internetowym pisaliśmy w tym artykule:
>> 6 sposobów na poprawę konwersji w sklepie internetowym.

E-mail marketing to najefektywniejszy rodzaj content marketingu

Kiedy przeanalizujemy wpływ różnych kanałów dystrybucji treści, staje się jasne, że e-mail pozwala na osiągnięcie największego zasięgu. Za każdy dolar wydany na e-mail marketing, możemy liczyć na zwrot w wysokości 38 dolarów! Ponieważ e-maile są spersonalizowane, ukierunkowane na cel i dostarczane bezpośrednio do klienta, jest wspaniałą i stosunkowo tanią drogą na dotarcie do potencjalnych konsumentów.

Większość marketerów B2B używa co najmniej 13 taktyk content marketingu

Więcej znaczy lepiej, prawda? Jeżeli chodzi o content marketing, to akurat może być prawda. O ile stosowanie różnych strategii i metod marketingowych nie jest czymś nadzwyczajnym w żadnej gałęzi biznesu, to akurat content marketing przoduje w tej dziedzinie. Dzieje się tak ze względu na to, że content marketing jest tym bardziej efektywny, im bardziej zdywersyfikowane są jego kanały dystrybucji. Marketerzy zyskają również dzięki kreowaniu różnorodnych formatów contentu i używaniu do ich dystrybucji różnych platform.

73% dużych organizacji zatrudnia osobę specjalnie do zarządzania content marketingiem

Content marketing stał się obszarem marketingu, który  przynosi na tyle duże zyski, że duże firmy a całym świecie zatrudniają ludzi, których zadaniem jest zarządzanie kreowaniem treści i ich dystrybucją. Przykładem może być np. firma Microsoft.

Stworzenie takiej roli w swojej organizacji zapewnia prawidłową alokację zasobów i efektywną komunikację z klientami. Pomaga to także w efektywnym używaniu różnych formatów, kanałów dystrybucji i nowych technologii.

Zainwestuj w content marketing

Pamiętaj też, że pomimo tego, że wysokiej jakości treści są ważne to musisz również potrafić dotrzeć nimi do swoich odbiorców. Skorzystaj z naszej pomocy na działania SEO i strony internetowe. Jeśli chcesz zacząć wdrożyć strategię efektywnego content marketingu do swojego biznesu, koniecznie skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę. Specjalizujemy się w działaniach SEO, które ściśle związane są ze skutecznym marketingiem treści

Podoba Ci się nasza treść?

Będzie nam miło, jak zostawisz komentarz lub ocenę 😊

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)
2 komentarze
 • Paweł
  says:

  Przez ponad dwa lata używałem Google Adwords w celu reklamy restauracji mojego ojca, wydaliśmy łącznie przez ten czas ok. 80000 zł wliczając koszta obsługi agencji. Ruch był może 5% większy, dziwne bo zawsze dostawaliśmy jakieś zapytania mailowe odnośnie współpracy, a później kontakt się urywał. Podejrzewam, że pracownicy agencji / google adwords specjalnie kreują ruch potencjalnych zainteresowanych klientów, aby człowiek był przekonany, że to dobry kierunek rozwoju.

  Pewnego dnia moja żona, która lubi gotować założyła bloga i wstawiła tam reklamę restauracji mojego ojca, mijały miesiące, a żona ciągle dodawała przepisy, materiały, jak gdzieś jechaliśmy na wycieczki to również sprawozdzania knajpek na blogu się znajdowały. Na początku traktowałem to jako po prostu fajne zainteresowanie mojej połówki, ale później z biegiem czasu pojawiały się z bloga propozycje cateringu, wynajęcia sali, ruch w samym lokalu też robił się co raz większy. Wtedy sobie uświadomiłem w jaki sposób to działa…

  Jak ktoś ma worki pieniędzy to moim zdaniem warto korzystać z Google Adwords (bo zawsze to jakiśs dodatkowy ruch), ale jeżeli ktoś nie ma tyle kasy aby ładować to właśnie polecam content marketing 🙂

  • Marek Kowalczyk
   says:

   zgadzam się w 100 % , i na własnym przykładzie i z tego co można poczytać po blogach, czy magazynach typu online marketing itp… ogólnie content marketing to dobry a niedrogi sposób żeby się jakoś wypromować, a adwords kosztuje krocie jeśli chce się ten ruch zwiększyć o konkretny % .

Dodaj komentarz